„Nie” dla tirów w mieście

Radni Wspólnego Lublina przygotowali projekt stanowiska Rady Miasta Lublin w sprawie ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych na miejskich drogach. - To usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślają.  

Będzie szkoła na Ponikwodzie

Jest wstępna koncepcja zespołu szkolno-przedszkolnego w dzielnicy Ponikwoda przy ul. Majerankowej. Pomysłodawcą tej inwestycji jest Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Rudnik potrzebuje szkoły

Na Rudniku potrzebne jest centrum kulturalno-oświatowe, w skład którego wejdzie przedszkole, szkoła podstawowa i dom kultury - uważa pomysłodawca tej inwestycji, Piotr Kowalczyk.

Młodzi radni dostaną swój budżet

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin funkcjonuje w naszym mieście już blisko 10 lat. Teraz aktywność młodych radnych będzie jeszcze większa, bo po raz pierwszy w historii będą mieli do dyspozycji własny budżet. Stanie się tak dzięki staraniom przewodniczącego Piotra Kowalczyka.

Dowiozą książki starszym czytelnikom

Takiego rozwiązania nie ma w żadnym innym mieście. W Lublinie starsze i schorowane osoby będą mogły zamawiać książki w bibliotece. Dostarczy je pracownik małym elektrycznym autem. To pomysł Piotra Kowalczyka, przewodniczącego Rady Miasta.

Kontakt: