2014-11-12 14:41

Diamenty Lublina 2014. Koncert już w piątek

Koncert finałowy tegorocznej edycji „Diamentów Lublina” rozpocznie się w piątek (14 listopada) o godz. 18 w auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Jaczewskiego 4. Wstęp wolny! - Zapraszam mieszkańców na to wydarzenie – mówi Piotr Kowalczyk, pomysłodawca konkursu.

Na płycie „Diamenty Lublina 2014" znalazło się 15 przebojowych piosenek w wykonaniu młodych wokalistów z Lublina i województwa lubelskiego. Krążek jest efektem piątej już edycji konkursu „Diamenty Lublina”, organizowanego przez Kurier Lubelski, Urząd Miasta Lublin i Stowarzyszenie „Solo Życia". Pomysłodawcą wydarzenia jest Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

- Projekt Diamenty Lublina narodził się w 2009 r., kiedy to podczas jednej ze szkolnych wizyt miałem okazję usłyszeć przepiękne wykonanie piosenki „Kasztany” Natalii Matuszek. Pomyślałem wtedy, że takich „Natalii” w Lublinie musi być dużo więcej – mówi Piotr Kowalczyk. - Diamenty Lublina to projekt, polegający na wyłuskaniu prawdziwych talentów muzycznych z lubelskich podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzców promujemy poprzez wydanie płyty oraz podczas koncertu finałowego. Pomagamy młodzieży realizować się w swojej pasji – śpiewaniu.

 

Jak mówi przewodniczący, nie byłoby Diamentów Lublina bez Mietka Jureckiego, który odpowiada za stronę artystyczną przedsięwzięcia. - Zapraszam całe rodziny na koncert finałowy. Wstęp jest bezpłatny – zachęca Piotr Kowalczyk.

 

Fot. Jacek Babicz/Kurier Lubelski

Kontakt: