2016-10-05 15:38

„Nie” dla tirów w mieście

Radni Wspólnego Lublina przygotowali projekt stanowiska Rady Miasta Lublin w sprawie ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych na miejskich drogach. - To usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślają.  

Projekt stanowiska Rady Miasta Lublin w sprawie ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton na drogach w granicach administracyjnych miasta Lublina, trafił już do Biura Rady. Radni zajmą się nim na najbliższej sesji.

- W związku z planowanym oddaniem do użytku zachodniej obwodnicy Lublina, wprowadzenie proponowanych ograniczeń uważamy za niezbędne i uzasadnione. Takie rozwiązanie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz usprawnienie komunikacji miejskiej na drogach naszego miasta – argumentuje Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin i lider Wspólnego Lublina.

W stanowisku radni chcą zwrócić się do prezydenta Lublina o podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia całodobowego ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych na drogach miasta. Ale wnioskują wyłączenie z tego ograniczenia tych pojazdów, których docelowe miejsce transportu znajduje się na terenie Lublina.

To nie pierwsze działania radnych Wspólnego Lublina zmierzające do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Już w kwietniu 2014 roku wnioskowali o ograniczenia w ruchu tranzytowym tirów.

 

 

Kontakt: